Doprava zdarma nad 1500 Kč
Výměna zboží zdarma
Rozměrové tabulky na vyžádání

Aby Vám naše zboží sloužilo k Vaší - a tedy i naší - spokojenosti, je potřeba dodržovat několik pravidel správné péče:

1. Dodržujte pokyny natištěné na etiketě, všité do výrobků. Podrobněji níže.

2. Před prvním použitím je vhodné - z hygienických důvodů - zboží vyprat.

3. Abyste předešli vzniku nevzhledných zátrhů, nedávejte k jemnému zboží z pletenin do společné prací lázně výrobky, které mají na sobě zdrhovadla, suché zipy, druky, háčky a podobné drobné předměty. V každém případě doporučujeme prát jemné zboží vždy otočené rubem nahoru.

4. Stejné pravidlo platí při užívání výrobků - nedoporučujeme nosit přímo na výrobcích z pleteniny batohy, tašky přes rameno, ledvinky apod. Pozor také na etikety s ostrými hranami, často našité uvnitř na podšívce bund nošených přes trička a mikiny. Místní ožmolkování, odření či zátrhy na výrobku nemohou být při reklamaci uznány jako vada materiálu.

5. Pro podpoření měkkosti výrobků a usnadnění žehlení je vhodné po vyprání použít avivážní prostředek. Pozor však v případě údržby funkčních a vlněných výrobků! Zde aplikaci aviváže vynechte, může snížit schopnost funkčních materiálů odvádět pot.

6. V případě praní vlněných výrobků doporučujeme použít prací prostředky speciálně k tomu určené a vybrat šetrný prací program vhodný pro vlnu, prát při teplotě 30°C.

7. Termoprádlo s obsahem polypropylenu zásadně nežehlete! U ostatních typů materiálů se řiďte doporučenou teplotou, uvedenou na všité etiketě.

Při zjevném nedodržení výše uvedených pokynů a doporučení nelze při poškození výrobku uznat reklamaci spotřebitele jako oprávněnou!

 

PÁR SLOV O ŽMOLKOVÁNÍ MATERIÁLU

Žmolky na oblečení vznikají vlivem tření při běžném nošení. Vlákna textilií se přirozeně uvolňují a uzlují se s konečky dalších odstávajících vláken. Toto zauzlování má za následek vznik takzvaných žmolků.

Žmolkování je problémem mnoha materiálů, hlavně těch přírodních. Nejčastěji jsou jím „postiženy“ výrobky z vlny, viskózy (zejména té bambusové), ale trpí jím i materiály umělé, typicky třeba polyesterové vlákno.

V případě vlny přitom platí, že čím je vlákno jemnější, tím více bude žmolkovat, jelikož obsahuje větší množství tenkých chloupků. 

Žmolky jsou výsledkem mechanického opotřebení a nesouvisí s kvalitou materiálu. Vzniklé žmolky na oblečení nemohou být při reklamaci uznány jako vada materiálu.

Jejich vzniku na prádle lze však poměrně snadno předcházet. Je třeba se zamyslet nad příčinou, kdy žmolky vznikají:

1/ běžné opotřebení

2/ nadměrné místní opotřebení

3/ praní

 

1/ běžné opotřebení

Žmolky se zpravidla objevují na nejvíce namáhaných místech oblečení, jako je spodní strana rukávu, podpaží, oblasti ramen nebo boků, vnitřní strana stehen a nebo v místě, kde se oblečení dotýká tašky či batohu.

 

2/ nadměrné místní opotřebení

Je třeba pamatovat na určitou opatrnost při nošení oblečení, zejména toho vlněného, které spadá do vyšší cenové kategorie. Vyhněte se, prosím, nošení batohů, tašek přes rameno, ledvinek apod. přímo na výrobcích z pleteniny.

Dříve nebo později by se Vám na těchto extrémně namáhaných  místech objevily žmolky.

 

3/ praní

Pokud chcete, aby Vám zboží co nejdéle vydrželo bez žmolků, perte je naruby, nejlépe v ruce, pracím práškem určeným na jemné prádlo. Snažte se materiál příliš nedrhnout a co nejjemněji máchat.

Pokud perete v pračce, pak s teplotou maximálně 30-40 °C.

V případě vlny se vyhněte nešetrným pracím práškům a gelům, které merino vlákna zbytečně vysoušejí a zvyšují jejich třepení. Použijte prací prostředky speciálně k tomu určené a vyberte prací program vhodný pro vlnu a nízké otáčky při odstřeďování.

 

 

SYMBOLY PRO OŠETŘOVÁNÍ TEXTILNÍCH VÝROBKŮ

 

PRANÍ:

Maximální teplota praní. Normální postup.
Maximální teplota praní. Mírný postup.
Maximální teplota praní. Velmi mírný postup.
Ruční praní. Maximální teplota 40 °C.
Výrobek se nesmí prát.

 

BĚLENÍ:

Povoleno použití všech oxidačních bělících prostředků.
Povolen pouze oxidační/nechlorový bělící prostředek.
Výrobek se nesmí bělit.

 

SUŠENÍ V BUBNOVÉ SUŠIČCE:

Výrobek se může sušit v bubnové sušičce - normální teplota .
Výrobek se může sušit v bubnové sušičce - nižší teplota sušení.
Výrobek se nesmí sušit v bubnové sušičce.

 

ŽEHLENÍ:

Žehlení při maximální teplotě žehlicí plochy 200 °C.
Žehlení při maximální teplotě žehlicí plochy 150 °C.
Žehlení při maximální teplotě žehlicí plochy 110 °C, žehlení parou může způsobit nevratné poškození.
Výrobek se nesmí žehlit.

 

CHEMICKÉ ČIŠTĚNÍ:

Profesionální chemické čištění tetrachloretenem a všemi rozpouštědly uvedenými pod symbolem F. Normální postup.
Profesionální chemické čištění tetrachloretenem a všemi rozpouštědly uvedenými pod symbolem F. Mírný postup.
Profesionální chemické čištění tetrachloretenem a všemi rozpouštědly uvedenými pod symbolem F. Velmi mírný postup.
Profesionální chemické čištění v uhlovodících (destilační rozmezí mezi 150 °C a 210 °C, bod vzplanutí mezi 38 °C a 70 °C). Normální postup.
Profesionální chemické čištění v uhlovodících (destilační rozmezí mezi 150 °C a 210 °C, bod vzplanutí mezi 38 °C a 70 °C). Mírný postup.
Výrobek se nesmí chemicky čistit.